Co nového ve vitríně...

18.4.2019

 

21.2.2019

 

9.2.2019

 

19.12.2018

 

14.12.2018

Mrož a samec kachny obecné jsou dvě novinky od Schleich v mé sbírce, které jsou předvánočním dárkem :) Krásné modely, které žánrově opět rozšiřují moji sbírku ...

 

7.11.2018

Není vždy zdravé chytnou slinu a mít finanční možnost... ale u sběratelů se s tím musí tak nějak počítat :) Já objevil e-shop, kde jsou realitně snadno k sehnání některé novinky od Collecty... A tak jsem si řekl, že naklepnu prasátko. Těchto 20 modelů od obohatilo moji sbírku a já si je nemohu vynachválit. Možná s výjimkou několika starších modelů, které jsem trochu nadhodnotil, ale nebudu ukazovat prstem. Jsou boží :)

 

3.11.2018

Schleich některými modely dokáže opravdu překvapit. A jedním z takových modelů je mládě nosorožce indického, který je bohužel v prodeji spolu s ošetřovatelem a větvičkou. Každopádně jsem neodolal a musel si ho pořídit. Je to opravdu nádherně detailní model, který patří k nejlepším. Druhým modelem, kterému jsem neodolal je klisna mustanga od Collecty. Koně od Collecty jsou prostě top!

 

22.8.2018

V současné době, kdy z českého trhu mizí originální značky vyrábějící zvířecí figurky, a trh zaplavují levnější kopie Schleich, Papo, Mojo, Safari Ltd., CollectA, Bullyland,... pod označením ATLAS, je s podivem, že jsem objevil dvě figurky, které jsem sháněl od roku 2013. Vidloroh americký a rys od značky Mojo, které byly zahrabány v hromadě laciných kopií dříve jmenovaných značek. A tak moje rozčarování bylo okořeněno i radostí nad úlovkem, který ukončil několikaleté hledání... Dalším je Lipicán od Bullylandu, který je překvapivě velmi hezký a oficiální katalogové foto mu příliš nelichotí. Nešlo odolat... i kvůli jeho vzepjaté póze.

 

7. 8. 2018

Den, kdy jsem konečně získal, po letech hledání, ležící hříbě percherona v šedé barvě. Hnědou variantu tohoto skvělého modelu už mám, ale šedá verze mi chyběla. A nyní už součástí mojí sbírky :)

 

14. 7. 2018

Značka Bullyland ve velkém rozšířila moji sbírku. Hned 20 modelů přibylo do mých vitrín. Los evropský, káně, vestfálské hříbě, trakénské hříbě, španělský být, holštýnské tele, rys ostrovid, hlemýžď, gorila horská, běluha, leguán, krajta královská (albín), islandské hříbě, netopýr, plameňák, bobr. Dlaší dva modely jsou od značky Schleich. Hroznýš královský a figurka, která moji sbírku uvrhá poprvé do období dinosaurů. Stegosaurus byl vždy můj nejoblíbenější druh a jelikož se poloviční sleva nedala odmítnout, tak se Stegosaurus stává mým oficiálně prvním značkovým modelem dinosaura v mé sbírce.

 

9. 6. 2018

Bullyland nepatří často mezi moje vyhledávané značky, ale občas se jim podaří vytvořit figurku, která upoutá moji pozornost. Tou se stala figurka buvola kaferského, která sice není dokonalá, ale dopnila tak moje stádo buvolů od ostatních značek. Druhou figurkou je šedá Shire klisna od Collecty, která je prostě dokonalá.

 

18. 4. 2018

Značka Safari Ltd. občas velmi mile překvapí a i ona se začíná pouštět do nejrůznějších a netradičních druhů zvířat. Když tak na konci loňského roku bylo potvrzeno, že pižmoň severní rozšíří jejich kolekci, udělalo mi to obrovskou radost, protože toto zvíře si už delší dobu zasluhovalo mít svůj model. Jeho póza je skvělá (kráčející větrem) a i jeho zpracování vypadá velmi dobře. Babirusa, velmi zvláštní a trochu děsivý druh prasete, je dalším skvělým modelem, kterým tato značka překvapila. Nosorožec sumaterský, kriticky ohrožený vyhynutím, byl další novinkou, která opravdu potěšila. Stejně jako fenek berberský, tele pakoně žíhaného (dnes již vyřazený model) a starší model arabské klisny, který už je také z kola venku.

 

15. 4. 2018

Celou dobu jsem si říkal, že si nové zebry od Schleich nebudu pořizovat, protože vyřazení starších modelů byla z mého pohledu chyba. Byly to podle mě nejlepší modely zeber. Ale Schleich se rozhodl je vyřadit a vytvořit nové modely, které nedosahují takových kvalit. Každopádně... jelikož zebra patří mezi má nejoblíbenější zvířata, dal jsem těmto modelům šanci a když jsem je viděl ve skutečnosti, nevypadají příliš tragicky. Klisna zebry s hříbětem jsou nyní v mé sbírce, ale starší modely opravdu netrumfly. I když jsou velmi kvalitní. Další dva modely jsou od značky CollectA. Kolouch jelena evropského a šedá verze andaluského koně. Tomu nešlo odolat.

 

15.3.2018

Dalších 9 novinek obohatilo moji sbírku. Z větší části novinky značky Schleich, které jsou opravdu velmi kvalitní. Povedený model samice hrocha, naprosto úžasný a překvapivý model nosorožce indického, kráva švýcarského hnědého skotu, kráva a býk texasského dlouhorohého skotu, šimpanz a medvídek koala, který je naprosto úžasně realistický. Další novinkou je po delší době figurka od Bullylandu, a to panda červená, která je překvapivě skvělá. A posledním kouskem je hříbě dartmoorského poníka od Collecty.

 

21.2.2018

Narozeniny jsou vždy krásná příležitost k rozšíření sbírky. A ty moje letošní byly v tomto směru více než plodné :) Zase jsem si rozšířil svoji kolekci modelů od SAFARI LTD. a SCHLEICH. Formou dárků jsem si do vitrín vystavil Kozorožce horského, kamzíka běláka a muflona od Schleich. Od Safari Ltd. Losa a bizona (z kolekce WILDLIFE WONDERS), kteří jsou naprosto bezkonkurenční a už nyní se nemůžu dočkat, až je vytáhnu ven a s lehnu si k nim s foťákem v ruce :) Dále mládě losa, medvěda baribala, jelence běloocasého, bizona, kozu domácí s kůzletem, holštýnské a herefordské tele. Prostě... 13 kousků, to už je krásný počet nově příchozích :)

 

16. 2. 2018

Člověk si má dělat radost... a tak moji sbírku obohatily 4 krásné modely od značky PAPO. Lenochod s mládětem, Lemur s mládětem, Klokan s mládětem a štěně vlka. Všechno jsou to velmi povedené modely s velmi realistickým vzhledem :) Takže radost, kterou způsobily tyto modely rozhodně není malá :))

 

3. 2. 2018

Už dlouho moji sbírku neobohatil nějaký model žirafy. A ta k když jsem natrefil na nový model žirafího samce od Bullylandu, nedokázal jsem odolat. I když to není nejkvalitnější model žirafy, protože Bullyland je nutno brát s nadhledem, obohatil moje stádo a jsem za něj rád.

 

1. 2. 2018

Zábřeh na Moravě byl druhým místem,kde jsem narazil na kopie figurek pod etiketou Atlas... Zvláštní situace. Každopádně jsem objevil koloucha od značky Papo, tak jsem neodolal.

 

24. 1. 2018

Při návštěvě Uničova jsem mezi záplavou kopií figurek velkých značek, které distribuuje Wiki pod názvem Atlas, objevil i pár originálů, a tak jsem neodolal modelu Rosomáka sibiřského od Mojo Fun.

 

13. 1. 2018

Prvními přírůstky v roce 2018 se staly tři figurky. Samice slona indického s mládětem od značky Schleich. Nevím, proč každé tři roky Schleich inovuje modely slonů, ale budiž. Nová verze těchto tlustokožců je opravdu krásná a detailní. Třetí figurkou je žralok tygří od Collecty. I když nejsem zapáleným sběratelem mořského světa, tak tomuhle modelu se nedalo odolat.

 

24.12. 2017

Nuže další Vánoce a další kousky ve sírce. S předvánoční nadílkou, kterou jsem si dopřál, to letos bylo umírněnější v průběhu Štedrého večera. A tak moji sbírku bohalily dva modely koní od Collecty a 10 let vyřazený model krávy od Schleich :)

 

15. 11. 2017

No… i když by měl člověk asi šetřit na blížícího se Ježíška, tak občas nelze odolat svodům krásy novinek. Hlavně pokud se jedná o vaši nejoblíbenější značku, PAPO. A tak jsem si udělal další předvánoční radost rovnou dvanácti kousky od této značky. Řvoucí tygr na zadních byl již dlouho na mém seznamu figurek, které jsem prostě musel mít, a tak jsem si k němu přibral i dvě nádherná hrající si tygří koťata. Slon africký, čáp marabu, samice šimpanze s mládětem na břiše, mládě dromedára, starší i novější verze pumy, koala, mládě tuleně a nový zástupce mého rostoucího mořského světa, narval, jsou dalšími a nádhernými přírůstky do mé sbírky. Papo mě opravdu nikdy nezklame svými propracovanými detaily a realističností všech figurek.

 

14. 11. 2017

Značku Safari Ltd. není zrovna dvakrát snadné v ČR sehnat, a tak je malým svátkem, pokud objevíte kvalitní e-shop, který nabízí figurky této značky. Já jeden našel a jak jsem procházel jejich nabídkou, neodolal jsem těmto kouskům: Charolais kráva a tele, tele anguského skotu, jerseyská kráva, samice losa, divoké prase, koza trpasličí, appalooská klisna, šimpanz a vodní buvol. Těchto 10 modelů tak rozšířilo moji sbírku a všechny do jednoho mohu doporučit, protože jsou úžasně propracované. Takže pokud zvažujete nákup modelů od Safari Ltd., tak můžete zde: www.montessorihracky.cz/cs/54-safari-ltd

 

5. 11. 2017

Nový druh v mé sbírce je medvěd pyskatý od značky Schleich. Je to krásný model, kterému prostě nešlo odolat, ale fotka tohoto modelu není rozhodně tolik lichotící jako vzhled modelu v reálu. Vřele doporučuji.

 

30. 9. 2017

7 kousků obohatilo moji sbírku. 6 figurek od Schleich (Clydesdale valach a Clydesdale klisna, hříbě Lipicána, hřebec Fríského koně, kůzle a krásný model Lenochoda). Modelem od Collecty je laň jelena evropského.

 

28. 7. 2017

Dvěma modelům od Schleich jsem nedokázal odolat. Býk slona indického a býk losa. Tyhle dva kousky obohatili moji sbírku a musím uznat, že jsou nadmíru povedení. U Schleich se někdy opravdu dokáží vytáhnout a tyto dva modely jsou krásně detailním důkazem...

 

16. 6. 2017

Po třech měsících jsem se v okurkové sezóně v mém sbírání odhodlal k dalšímu kousku... Tentokrát to byl nový lev značky CollectA pro rok 2017. Je to krásný a velký model, tak vřele doporučuji :)

 

16. 3. 2017

Zcela nový kousek od Schleich obohatil moji sbírku. Plameňák byl dárkem od drahé přítelkyně a je opravdu krásný. Dalšími dvěma kousky téže značky jsou koza domácí, která je opravdu velmi detailní a hnědo-černá verze ovce domácí. Ta je rovněž krásně detailní.

 

28. 2. 2017

Dva narozeninové kousky obohatily moji sbírku. Samice šimpanze s mládětem v náručí a mládě lišky od značky Shleich.

9. 2. 2017

Báječný den strávený coby ošetřovatel žiraf, sobů a pižmoně v Zoo Olomouc nešel završit jinak, než malým suvenýrem, a tak jsem dokompletoval svoji klokaní rodinku značky Schleich krásnou samicí s mládětem v kapse. Tento model byl letos vyřazen a tak jsem neodolal.

 

2. 2. 2017

Prvními novinkami nového roku v mé sbírce je deset kousků z akce Německo (srdečné díky Ťupymu). 3 modely od značky Papo (impala, panda velká držící mládě a jelenec běloocasý). Všechny tyto modely jsou krásným překvapením a je vidět, že Papo opravdu kvalitativně stoupá, pokud nevede. 7 dalších modelů je od Collecty, která vytahuje esa z rukávu každý rok, a tak nelze odolávat... Ardenský hřebec, zebra grévyho, anakonda zelená, hirola, nilgau, sob karibu a tele antilopy Derbyho. Nevím, co více říci, než to, že všechny tyto medely jsou prostě geniální a pokud váháte, tak rozhodně neváhejte. Stojí za to!!

 

10. 12. 2016

Návštěva Zoo Praha si vždy vyžaduje očíhnutí suvenýrů, kde prodávají i čerstvé novinky značky PAPO, tak pokud sháníte v česku právě tuto značku, tak honem do Zoo Praha... Trocha neplacené reklamy neuškodí :) Každopádně jsem lehce prohloupil, protože jsem si nezmapoval rozvržení novinek po několika obchůdcích se suvenýry,protože různé novinky mají na různých místech. Ale nevadí, protože jsem si pořídil jeden starší a krásný model laně, který jsem chtěl už od jejího uvedení a trh v roce 2010 :) A tak jsem jí neodolal :)

 

18. 11. 2016

Další tři krásné úlovky z historie Schleich obohatily moji sbírku. Model "vintage" samce žirafy, který byl uveden na trh v roce 1989 v několika variantách, a tahle je jedna z nich. Je to v česku už poměrně obtížně sehnatelný model, a tak jsem za něj velmi rád. Zbývající dva modely jsou modely koní z doby, kdy koně od Schleich stáli za zmínku... Tažný kůň (heavy horse) a fríský kůň byli na mém seznamu dlouhou dobu a nyní jsou konečně součástí mojí sbírky :)

 

26. 8. 2016

Pár nových kousků od značky Schleich obohatilo moji sbírku... Naprosto fantastický model oryxe, na kterého se čekalo opravdu dlouho, jsem si pořídil rovnou 2x, protože mu nešlo odolat. Oryx patří mezi moje nejoblíbenější antilopy a předchozí model patří stále mezi nejlepší figurky této značky. Gepardice s mládětem, samice pandy velké, samec jelence běloocasého, luskoun velký, beran a dva modely koní... islandská klisna a andaluský kůň :) Jako dárek od e-shopu KozelRozel jsem dostal mládě gibona a býka červenostrakatého skotu, který se (pro mě dost nepochopitelně) stal novinkou roku 2015. Nuže... úroda byla slušná :)

 

 

18. 8. 2016

Okurková sezóna v plném proudu a už už se vše připravuje na odkrývání novinek pro příští rok a i já jsem přes léto polevil v pořizování novinek, když tu mi vstoupila do sbírky další značka, a to RAVENSBURGER. Je to značka, která má ve svém ranku krásnou žirafu, a tak k mým 116 žirafám přibyla i tato od Ravensburger... samice s velmi příjemnými detaily, majestátním odpočívajícím postojem a příjemným zbarvením. Jediné, co lze negativně poznačit je, že každý model této značky má na zadku žluto-oranžovou značku, která kazí celkový dojem každého modelu. U této žirafy to až takový problém není, ale u modelů slonů, zeber nebo nosorožců je to dost velký likvidátor vzhledu, který je ovšem možné přemalovat. Ale nechápu tuto metodu označování...

 

19. 7. 2016

Některé dárky jsou opravdovým překvapením... tím spíše pokud jsou v počtu, který doslova vyrazí dech. Můj přítel z Itálie Nicola Selis mi zaslal krabici, která skrývala opravovou krásu a rozšířila moji sbírku o celý 58 kousků!!!!!! Neuvěřitelné! Zároveň jsem se stal majitelem mnoha modelů od značky NOAH´S PALS. Tato značka vyráběla modely od různých druhů vždy popáru a měla ve své řadě pár velmi raritních modelů. Na konci roku 2000 tuto značku koupila společnost Schleich a produkci figurek zrušila. Další kousky jsou od Schleich, Bullyland, Papo, CollectA, Safari Ltd., Kaiyodo a Science a Nature.

 

10. 7. 2016

Je tak trochu okurková sezóna a tak se přiznám, že sbírání trošku "flákám" a užívám si léta a jiných aktivit. Ale jakmile je příležitost a nakápnu na nějakou zajímavou figurku, tak není o čem přemýšlet... :) A tak mám novinku od Collecty v podobě velice povedeného samce orangutána, ke kterému jsem byl nejdříve skeptický, ale v momentě, kdy jsem ho uviděl, nešlo odolat. Je to velice povedený model v netradiční póze a opravdu se zaměřili na detaily. Takže, aniž bych to čekal, tak 9/10 !

 

14. 6. 2016

Překvapivě se na českém trhu objevila novinka pro tento rok od značky CollectA. A její Tahr himalajský. Krásný model tohoto poměrně neznámého a mezi figurkmi velmi raritního zvířete. A díky výměnnému obchodu s kamarádem, je tento krásný kousek v mé sbírce :) Vřele doporučuji 8/10!

 

23. 4. 2016

Poměrně rychle po poslední dávce novinek  jsem si dokompletoval žirafí rodinku od Schleich, která je novinkou pro tento rok. A tak už mám i krásnou samici žirafy, která má jen jednu chybu a to jsou příliš krátké nohy v poměru k délce krku. Ale jinak opravdu krásný model s detaily (kopyta, kožní ohyby, vemeno). A druhou novinkou je hříbě clydesdaleského koně, kterému nešlo odolat a u nějž jsem ochoten opomenout i mašli na ohonu

 

20. 4. 2016

Po delší pauze do mé sbírky obět přibylo několik super novinek. Je jich 5 a jsou všechny od značky Schleich. Samice Tučňáka císařského s mládětem, 4 kuřata tučňáka císařského, rákosnička africká, mládě krokodýla nilského a mládě šimpanze :) Všechno jsou to krásně propracované figurky z nichž mám velkou radost.

 

29. 2. 2016

Další tři krásné a velmi vzácné modely zavítaly do mých vitrín. Jsou od značky Schleich a jsou mimo výrobu již mnoho mnoho let. Prvním je model amerického bizona (14034), který byl uveden na trh v roce 1990 a vyřazen v roce 2004. Je to jeden z nejdéle se držících modelů a osobně mohu říci, že je neskutečně originální! Druhý model je pro mě poměrně revoluční, protože mne podpořil v myšlence... zaměřit moji sbírku i pod mořskou hladinu, čemuž jsem se doposud úspěšně vyhýbal. A tak má první mořská paryba je model žraloka modravého od téže značky, který byl uveden na trh v roce 1996 a vyřazen o 11 let později v roce 2007. Je to velice povedený model, který byl nádherným ponarozeninovým dárkem :) Třetí model je krásný rejnok, který je neskutečně propracovaný :)

 

25. 2. 2016

Jelikož jsem maniak přes žirafy, tak k jejich figurkám bývám většinou velmi kritický a všímám si všech nejdrobnějších detailů. A proto, když jsem viděl první fotky nových žiraf od Schleich, tak jsem jsem byl na rozpacích... hlavně u býka, který mi přišel ze spousty důvodů nepřesný. Každopádně... nyní je tento kousek součástí mé sbírky a musím uznat, že to není tak hrozné :) Z totek mi nejvíce vadil silný krk u kořene a nepoměrně dlouhá přední noha. Tyto dvě "vady" zůstaly, ale jinak musím uznat, že je to velmi povedený model, který má také několik velmi pěkných detailů. V první řadě... kopyta. Ta prostě Schleich umí ze všech značek nejlépe a jejich velikost, barva... pěkné. Hlava, je sice krátká,ale zato příjemně detailní. Líbí se mi, že se myslelo i na zadní růžky, které jsou u dospělých samců občas hodně znatelné. Horní pysk mohl být více převislý a nozdry mnohem větší. Žíně na konci ocasu mnooohem delší a určitě nechápu, proč se u Schleich chvástají tím, že všechny modely jsou ručně malované... žirafy určitě nejsou. Pár odfláknutých skvrn na nohách z nich nedělá ručně malované figurky. Ale ve výsledku je to velice dobrý model, kterému se dají odustit i tyto nepřesnosti :)

 

21. 2. 2016

Hrome... zase o rok mladší a tak je třeba udělat si radost, no ne?

Podle fotek jsem byl na rozpacích, ale když jsem ho viděl, nějak nešlo odolat... A tak statistiku navýšil model afrického sloního samce od Schleich, který je novinkou pro rok 2016. S těmito slony mám trošku problém, protože vzali vítr z plachet naprosto úžasným modelům z roku 2012, které považuji za jedny z nejkvalitnějších. Ale to je věcí osobního názoru... A tak jsem si pořídil sloního samce ve velmi netradiční "bojové" póze, což se mi velice líbí :) Je těžký, barva úžasná, ale textura jeho kůže mi příjde malinko moc zvrásněná... Ale jak píšu, věc názoru :)

 

18. 2. 2016

Další Schleich raritka je součástí mé sbírky. Dlouho sháněný vyřazený model Fjordského valacha z dob zlaté éry této značky. Je to krásný model, který i přes své stáří svojí kvalitou překonává nové modely :) Po mnoha letech jsem tak hrdým majitelem :) Díky Janě Kučerové :)

 

6. 2. 2016

Blížící se narozky jsou vždy fajn období... pokud si někdo vzpomene :))) A přednarozeninové dárky jsou o to více potěšující a tak do mé sbírky zavítalo žirafí tele od Schleich, které je novinkou pro rok 2016. A coby obrovský milovník žiraf a jejich morfologie musím říci, že toto tele je neuvřitelně kvalitní. Proporčně správně (snad až na krátkou hlavu a příliš dlouhý ocas), ale jinak je prostě úžasné. Roztomilé a po mnoha mnoha letech, kdy Schleich uvedl na trh "nudné" mládě, které po několika letech jen "omladili" novou barevností, konečně krásné žirafí mládě pro tuto značku!

 

1. 2. 2016

Právě v tento den jsem si za pomoci mojí drahé přítelkyně Audrey Martha Elisabeth Bix doplnil svoji sbírku raritních modelů od značky Schleich. A to hned v počtu 6 modelů a je jednohood značky Bullyland, který byl příjemným a překvapujícím dárkem :) Stáj koní rozšířily modely, které mají dodnes nepřekonatelnou kvalitu a jímž se dnešní modely koní ani nemohou rovnat. Jsou to figurky, které překvapují dodnes a mají jedinečnou osobitost.

Bílá klisna Hannoverského koně, která byla na mém seznamu přání velmi vysoko a velmi dlouho, je opravdu fascinující svými detaily a barvou, která není úplně sněhobílá a tím vypadá velmi realisticky. Byla uvedena na trh už v roce 1995 a stejně tak i hříbě stejného plemene ve velmi příjemné pozici a zvednutým ohonem. Spolu s nimi je to plavý Shetlandský pony, jehož pravé oko je skryto pod hustou hřívou. Tento pony je velmi detailní, mohutný a neskutečně kouzelný. Dalším modelem je Islandský kůň (nebo pony), který byl uveden na trh v roce 2000 a byl vytvořen ve dvou barevných provedeních. Já jsem nyní majitelem tmavší verze se světlou hřívou a ohonem a musím říci, že je opravdu velmi propracovaný. Dalším modelem je tele Švýcarského hnědého skotu, které je dnes velmi těžce k sehnání. Nádherný model, který je důkazem, že skot byl vždy silnou stránkou značky Schleich. Posledním modelem této značky je úžasný ostnatý hlodavec, Dikobraz, který nebyl dostupný jako samostatná figurka, nýbrž v setu spolu s figurkou elfa ze série Bayala, která měla toto zvíře jako svůj atribut. Naprosto jedinečný model, jehož ostny jsou neuvěřitelně propracovány.

Poslední figurkou je Gekon obrovský, plaz od značky Bullyland, který je rozhodně novinkou v mé sbírce a uvidíme, zda-li zůstane :) Je to každopádně velice hezký model, což se u této značky nedá vždy říci.

 

23. 1. 2016

Nu... prvňáčky v tomto roce se staly dvě figurky, které jsou dárkem od Jardy, člena STS Fóra pro sběratele z celého světa. Jsou jimi nádherný luskoun od značky MOJO a žirafa "značky" Hongshao, která je velmi detailní a opravdu krásná. Tento modelměl problém se stabilitou, ale horká voda problém vyřešila a tak je nyní zcela perfektní a úspěšně součástí mého "žirafího stáda" :)

 

15. 12. 2015

Tak takhle vypadá výsledek :)

 

11. 12. 2015

Nu... jak tak množství zvířat roste, úložný prostor se zmenšuje, je třeba řešit tu těžkou otázku každého sběratele... KAM S TÍM VŠÍM? A jelikož nastalo období Vánoc, kdy Lidl opět nabízí sběratelské vitríny Livarno, tak jsem pochopitelně využil situace a pořídil si z posledních finančních sil vitrínu číslo  5 :) Takže jakmile bude smontovaná a naplněná a ostatní odlehčeny, lupnu nějakou tu fotku :)

 

2. 12. 2015

Akce Německo, kterou každoročně organizuje Ťupy je příležitostí k sehnání figurek či modelů, chcete-li, které nejsou v ČR k sehnání a nebo jen velmi obtížně. A po loňské finanční pauze jsem se rozhodl rozbít prasátko a udělat si předvánoční radost. A tak moji sbírku rozšířilo mnoho modelů, které jsem si pečlivě vybíral. Nakonec jsem šel do tří značek… Safari Ltd., Papo a hlavně CollectA. A začnu poslední jmenovanou. Od této úžasné značky, která se nebojí  výroby raritních druhů jsem si pořídil: Hrošík liberijský s mládětem (velmi prezicně a anatomicky přesně vytvořené modely. A mládě neskutečně roztomilé!), Kočkodan Dianin (zdánlivě malý model s krásnými detaily... prsty a chodidla!!), kráva a býk skotu Watusi (modely, které mi při rozbalování doslova vyrazily dech. Velké a těžké modely, jejichž rohy jsou luxusní, svalovina, kožní záhyby a dlouhý ocas není přichycen k noze, což je netradiční), Nyala (opravdu úžasný model antilopy. Barva, rohy, kráčející póza,... prostě bezchybná), Chiru (velmi raritní figurka velmi raritního zvířete, kterou doposud nikdo nevytvořil. A je opravdu úžasná. Velmi netradiční a ostré rohy a celá je krásně detailní), Antilopa skákavá (neuvěřitelně jemná, drobná a neskutečně detailní. Antilopí tenoučké a přitom pevné nohy mi vzaly dech. Kopýtka nádherně propracovaná.), Daněk evropský (krásný model ve zvláštním postoji. Amyslím, že mu trochu škodí oficiální fotka, vypadá ve skutečnosti mnohem lépe), Koza šrouborohá (velmi detailní model, u nějž mi trochu nesedí obličej... a rohy jsou nádherné a veeelmi ostré!!), Muflon evropský (krásný model v pasoucí se pozici.Trošku mi vadí, že rohy jsou lepené,ale jinak naprosto nádherné), Vlk hřívnatý (je obrovsky překvapující model. Detaily srsti a tlapek s drápy... to je neuvěřitelné!) a model klisny Percherona z kolekce světa koní (nádherný a hlavně obrovský, těžký model!! Krásný jelení krk, propracovaný pysk, hříva i ohon, krátký rous nad spěnkou a velká pevná kopyta).

Další značkou, které nemohu odolat, je Safari Ltd. A tak mám od nich nádherné a propracované modely: Španělský bojový býk (je majestátní model s velmi drsným výrazem a nádherným detailem střapce na konci ocasu), Anguský skot (býk a kráva) (dva neskutečně krásné modely. Býk je těžký, svalnatý a v pozici hodné respektu!! Kopyta velká a ostrá, ocas a uši detailní. Rozhodně nejlepší model tohoto skotu. Kráva je na tom stejně!), nádherný a velký model Losa (velmi majestátní býk! Krásný model), neskutečně detailní model Jaguára (ano, tady se u Safari opravdu vytáhli... jaguár dotahující kvalitou Papo a s nádherným zbarvením) a Gazelu Thompsonovu (velmi hezký model s trochu silnějšíma nohama, ale krásná).

Třetí srdcovou značkou je Papo. Od této francouzské značky jsem nemohl odolat novinkám: Prase bradavičnaté (téměř jako živý, ale působí dojmem, že má příliš velkou hlavu), mládě Slona afrického (ano tento model vládne všem slůňatům, protože je neskutečně realistický), řvoucímu Tygrovi  (Papo je prostě extratřída ve velkých kočkách a tento model je dalším důkazem a má neskutečně ostré zuby!) a vše završuje nádherný model Irbise (to je prostě lahůdka. Krásná pozice, detailní srst, tlapy i obličej).

Ano, je toho opravdu požehnaně. 24 figurek je opravdu nákup jak blázen, ale nelituji jediného modelu, protože jsou všechny dokonalé a neuvěřitelně detailní a propracované… vřele doporučuji :)

 

21. 11. 2015

Před dávkou figurek z německa jsem využil příležitosti a pořídil si ještě 5 kousků, které jsem delší dobu chtěl. Po opravdu dlouhé době jsem si opět pořídil dva modely od Bullylandu. Nedokáži odolat zebrám, protože je doslova miluju a tak jsem se rozhodl, pořídit klisnu s hříbětem. Tyto modely nejsou sice proporčně úplně OK, ale mají velké kouzlo. Kapybara od Collecty je dalším novým členem a musím říci, že je opravdu nádherná a detailní!! A ač se stále slaběji bráním sběru figurek z mořského světa, tak jsem neodolal dvěma želvám... Kareta obecná od Collecty a Kareta obrovská od Papo jsou bezesporu více než luxusní!! Takže... asi pomalu otevíráme přehradu a hrrr na ně :)))

 

16. 11. 2015

Hřebec amerického honáckého koně je další novinkou v mé sbírce :) Tento model je velmi originální a to hlavně svojí "brzdící pózou". Jako se stalo u Collecty tradicí, tak i tento model je obdařen krásnými detaily... Lehce svatomartinský přírůstek :)

 

20. 10. 2015

V rámci "výměnného pobytu" mi do sbírky přibyla Charolais kráva od Papo. Krásný model k nemuž mám několik dní staré tele, takže další komplet. Všem ji vřele doporučuji. Je krásná!

 

16. 9. 2015

Značku PAPO je čím dál složitější najít a tak se člověk musí spolehnout hlavně na Internet. A já se spolehl a udělal si radost. Longhorn... ou jéé longhorn. Velmi kontroverzní figurka, která se v katalogu pyšní naprosto prvotřídní fotkou, díky níž máte chuť,  pořídit si ho hned v několika kusech. Jenže... realita je někde jinde. Tento model se opravdu liší od své fotopředlohy a to neskutečně markantně. Budu mu v brzké době určitě věnovat jednu ze svých recenzí. Další modely už jsou klasicky prvotřídní, jak jsem u této značky zvyklý. Tele skotu plemene Charolais je opravdu úžasné. Má nádherně propracované detaily a svaly, jak je u tohoto masného plemene na první pohled patrné. Gibon předčil všechna moje očekávání. Jeho skvělá póza v charakteristickém kroku, při němž mává dlouhými pažemi... prostě luxusní model. Medvíďata ledního medvěda... jedno stojící a druhé ležící na zádech v hrající si pozici. To jsou naopak modely, kterým jejich katalogizační fotky hodně škodí. V reálu jsou tato medvíďata opravdu krásná a neskutečně roztomilá a detailní!

 

11. 9. 2015

Někteří přátelé jsou nade vše a ti, kteří vám "hlídají" dostupnost novinek pocelé republice, jsou ti nejlepší :) A já díky takovému příteli mám hned 6 novinek od značky MOJO, která je kolikrát velmi těžce k nalezení. Každopádně moji sbírku rozšířil nádherný model z dílny Anny Dobrowolské-Oczko, která je mojí drahou přítelkyní a která pro Mojo vytváří figurky a je jím klisna Suffolského koně s hříbětem. Oba modely jsou velmi detailní, propracované, s úžasnou stabilitou. Další je nový model slona afrického, který je ve srovnání s předešlou verzí úplně jiný šálek kávy. Detaily hlavy a chobotu jsou dechberoucí. Slůně už taková sláva není, ale nešlo odolat. Samec prasete divokého je ale opravdový luxus. Krásný model s neskutečně detailně vytvořenou srstí. A poslední model je krásný španělský býk, samozřejmě černé barvy a v bojové pozici. Opravdu majestátní býk.

 

23. 8. 2015

Při návštěvě města Opavy jsem v Pompu narazil na poměrně zásobený stojan značky CollectA a na dvě, pro mě, raritní barevné variace modelů koní. První je klisna arabského plnokrevníka, která byla doposud k sehnání pouze v bílém provedení. Já ji našel ve formě ryzáka a a tak se musela státi mou :) Je to jeden z prvních modelů koní od sochařky Deborah McDermott, která vytváří nádherné modely koní. Druhým modelem je fríský kůň, který je dle mého nejlepším modelem tohoto plemene, který byl doposud vytvořen. Jeho černou formu už ve sbírce nějakou dobu mám a nyní jsem objevil tzv. barokní pinto. Což je forma černobílého zbarvení, kdy hříva a ohon mají náznak černo-bílo-hnědého melírování. No a třetí novinkou v mé sbírce je kasuár, což je velice krásný model nelétavého ptáka žijícího v tropických a dešných pralesích.

 

22. 8. 2015

Jelikož je značka Schleich velmi kvalitně zastoupena na našem trhu, je téměř nemožné nepořizovat její modely, ač to člověk nemá zrovna v plánu... A tak moji sbírku obohatil aligátor, gibon a klisna osla. Jsou to velice povedené modely... hlavně aligátor s pohyblivou spodní čelistí je opravdu posun kupředu pro značku Schleich :)

 

8. 8. 2015

800! Model klisny Haflinga od značky CollectA se stal mojí osmistou figurkou ve sbírce :) Nad tímto modelem jsem váhal poměrně dlouho, ale nakonec mne udolala její propracovanost a detaily. A tak tedy... VZHŮRU K DALŠÍ STOVCE :)))

 

1. 8. 2015

Mezi výrobci modelů koní patří CollectA bezesporu ke špičce současného trhu. Deborah McDermott vytváří krásné a anatomicky přesné repliky nepřeberného množství plemen a tak je jen velmi těžké jim odolat. Moji stáj s koňmi tak rozšířil model Achaltekinské klisny v plavé až zlatavé barvě, která je pro toto plemeno typická. Je to krásný model v příjemné póze s propracovanými detaily. Vřele doporučuji :) 8/10

 

25. 7. 2015

Set tří surikat od značky Papo byl na mém seznamu přání velmi dlouho a po návštěvě Zoo Olomouc konečně mohu prohlásit... MÁM JE! :) Tyto figurky jsou naprosto dokonalé... téměř jako živé a jejich realističnost je prostě dechberoucí! Jedna stojící, druhá sedící a třetí v klasické poloze na čtyřech. Detaily obličeje, čenich, oči,... nestačím žasnout a tak pokud na ně někde narazíte, radím vám... hned je kupte, protože jsou velmi těžce k sehnání! 10/10

 

8. 7. 2015

Hříbě tinkera od značky Schleich je velkým překvapením. A neodolal jsem mu. Je důkazem, že Schleich ještě dovede překvapit, ale nová móda srsti mi zrovna dvakrát nesedí. Každopádně model je to krásný v krásné póze a velmi příjmnou volbou barev :)

 

7. 7. 2015

Poměrně velký den pro moji Papo sbírku :) Jelikož je situace se značkou Papo taková, jaká je, objednal jsem si přes internet hnedle 8 kousků z výprodeje. A opět jsem užasl nad detailností práce této značky. Jejich figurky jsou spolu s Collectou asi top na dnešním trhu a tak jsem neodolal a mám párek ledních medvědů (jdoucí samici a stojícího samce, který je novinkou pro tento rok). Dále samce nosorožce indického s mládětem (těžko říci, proč se Papo stále drží tradice samců s mláďaty... ale alespoň je to neotřelé), samici hrocha (která je naprosto neskutečná se všemi detaily), samce velblouda jednohrbého / dromedára (ten je doslova nádherný), řvoucího samce lva pustinného (kterému mohu vytknout snad jen přílišnou okatost lepení jeho čelistí z několika částí), který jen dokazuje jak ohromující je značka Papo v produkci velkých koček a jejich detailů a nakonec stojícího samce medvěda grizzlyho (ten je neuvěřitelně roztomilý ve svém výrazu a póze... a samo s povytaženým jazykem). Všechny tyto modely rozhodně nejsou šlápnutím vedle, takže... jsem jejich hrdým přehrdým majitelem :) YEEEEEY!!

 

3. 5. 2015

Už jsem to zde vyjádřil několikrát... zdá se mi, že značka Papo pomalu mizí z českého trhu a tak se shánění modelů této značky stává čím dál víc složité. Proto, když jsem v suvenýrech Zoo Lešná objevil tento jedinečný a úžasný model mravenečníka velkého, nemohl jsem odolat, i když byl zatraceně předražený. Ale už je můj a po dlouhé době mám opět novinku od Papo. Tento model je neskutečně propracovaný, do nejmenších detailů a troufnu si říct, že je to nejlepší model tohoto zvéřete na současném trhu.

 

7. 4. 2015

Den, kdy jsem získal další tři poklady. Tentokrát od značky Schleich. Tyto tři modely mi neustále dokazují, že značka Schleich opravdu patřila mezi ty nejlepší producenty realistických figurek plných detailů a osobitosti. Nádherná samice ledního medvěda uvedena na trh už v roce 1989 přímo ukazuje, jak šla kvalita a realističnost figurek Schleich povážlivě dolů... Stejně tak její samčí protějšek, stojící ve zvědavé póze, který je opravdu dechberoucí a který vstoupil na trh o 4 roky později. Třetí novinkou je figurka, kterou jsem dlouhá léta sháněl a myslel si, že ji snad nikdy neseženu, ale před několika lety konečně zavítala do mé sbírky a nyní jsem neodolal a při první příležitosti jsem si pořídil ještě druhý kousek stejného modelu, který se ukázal být odlišnou barevnou variantou :) Je to samice kamzíka běláka, která se dnes řadí mezi skupinu raritních modelů... Jsem opravdu rád, že jsem sehnal tyto sběratelské klenoty a že jsou nyní součástí mé sbírky :)

 

2. 4. 2015

Duben začal opravdu moc hezky... Můj přítel, člen STS fora, Andreas Mende se mnou vyměnil mého modrého pakoně od Bullylandu, kterého jsem měl navíc za naprosto úchvatný a jedinečný model paovce hřívnaté od Collecty. Už z fotek a obrázků jsem věděl, že je tento model opravdu na vysoké úrovni, ale když ji pak držíte v rukou a vidíte všechny ty krásné detaily, tak musíte žasnout. Její póza, propracované (a ostré) rohy, hříva a ty oči!!! To je opravdová sběratelská lahůdka!!! Pokud na ni někde narazíte, neváhejte a kupujte!!!

 

3. 3. 2015

Výměnný obchod je vždy krásná věc, pokud dojde k jeho uskutečnění bez větších potíží... Zvláště, když posíláte a je vám posíláno do a z jiné země :) Já už teď vím, že v Dánsku žije má nová a drahá přítelkyně Audrey Martha Elisabeth Bix, od níž jsem získal nádherné modely do své sbírky. Dlouho hledaný kamzík horský od značky Schleich je doma :) Je to model uvedený na trh v roce 1996 a patří do dnešního dne k velmi raritním modelům tohoto horského savce. Dalším fantastickým modelem je obrovský býk žirafy síťované od značky Safari Ltd. z jejich již neexistující kolekce VANISHING WILD. Je to model s krásnými detaily, který už je dnes velmi raritní, protože byl uveden na trh v roce 1992. Nakonec moji sbírku rozšířil malý a sběratelsky obrovský dárek. Model pižmoně severního, který už jednou v mé sbírce je, ale je to jediná figurka tohoto zvířete od moderní značky a navíc... model vyrobený v Portugalsku, který se připojí k mému současnému vyrobeném v Číně :) No prostě nádhera!!!

 

21. 2. 2015

Rok se s rokem sešel a já jsem zase o rok starší :/ Výhodou narozenin pro sběratele je, že se vždy najde minimálně jeden nový přírůstek do sbírky. A já jich letos dostal hned 5 ze stáje značky Schleich, která je zde nejdostupnější (bohužel). Ale jejich novinky letos nejsou vůbec k zahození, tak např.: hřebec Pinto v klusu. Tento model je velmi povedený a je na něm vidět obrovská inovace této značky. Vlající hříva a ohon jsou rozhodně novinkou, kterou už lehce představil běžící hřebec shirského koně z předloňska. Každopádně jeho dynamická póza je opravdu povedený kus sochařiny :) Další novinkou je klisna Knabstrupského koně, u níž snad jen jeden problém a to v barevném řešení... Skvrny by si zasloužily být více reálné a krk možná trošku zkrátit. To, co tomuto modelu hodně ubírá na kráse je posazení ohonu. Ten doslova trčí ze zadku a to nevypadá zrovna nejlépe. Hříbě Ardénského koně je ovšem velice povedené a asi patří už nyní k mým nejoblíbenější modelům hříběte.

Afrika je tentokrát zastoupena pouze jedním modelem a to hyenou skvrnitou. Ta se opravdu povedla a vypadá velmi realisticky. Nu... a poslední novinkou je druh, který posouvá moji sbírku nově do říše plazů. Chřestýš mě obrovsky překvapil svojí kvalitou a detaily, které jsou velmi dobře propracovány, i když se jedná o poměrně malý model. Barevné řešení je prvotřídní a stejně tak i jeho útočná póza.

 

26. 1. 2015

Prvními novinkami roku 2015, které rozšířili moji sbírku jsou od značky Schleich, která svojí kvalitou letos velmi překvapila. Neodolal jsem krásnému a mohutnému modelu stejně mohutného plemene koně ardénského. Tento hřebec má své drobné mouchy, ale ve výsledku je opravdu povedený. Druhým je nový model samce pštrosa dvouprstého, jehož hlava je neskutečně realistická. Také se mi líbí řešení podstavce, na kterém modely pštrosů většinou stojí. Schleich toto vyřešil přidáním "podstavcového prstu" na zadní sranu každé nohy, tudíž je model stabilní a nestojí na klasickém podstavci, který by model rušil. A třetím modelem je nový model krokodýla nilského, který je mnohem propracovanější, než model předchozí a jehož pohyblivá čelist je opravdu velmi příjemná inovace. Tlama působí velmi realisticky jako otevřená, tak i zavřená...

 

24. 12. 2014

Vánoce... ano období, kdy se všem sběratelům rozšiřují sbírky a já nejsem výjimkou :) A tak je počet mých zvířecích miláčků rozšířen o 7 kousků především ze stáje značky MOJO (nová zebra, nový lev a lvice, nový gepard, nový lemur a ovce z roku 2010). To je šest... sedmým kouskem je tedy osel africký od značky CollectA :)

 

6. 12. 2014

CollectA v mém srdci vládne a tak mám další kousek... Suffolkská ovce, která vypadá velmi realisticky a má velmi příjemný a netradiční postoj :)

 

16. 11. 2014

Rozšířil moji sbírku i pasoucí se kozel kamzíka běláka od Collecty :) Krásný model, který doplnil skupinku mých Schleich a Safari Ltd. kamzíků běláků :)

 

15. 11. 2014

Hned šest krásných modelů od Collecty, která je opravdovou jedničkou na trhu, obohatilo a rozšířilo moji sbírku :) Jako prvního musím zmínit indického vodního buvola Arni, který je doslova úžasný. Propracované tělo, nádherná hlava s mohutnými rohy. Jednoznačně jedna z nejlepších figurek za poslední dobu. Dalšími jsou tasmánský čert s neuvěřitelnými detaily (jazyk, zuby, drápy), šakal čabrakový, gepard královský a dva druhy koní. První je severoamerické plemeno Morgan. Majestátně stojící model s ohonem v pohybu je jednou z nejkrásnějších novinek pro rok 2014. A poslední novinkou ve vitríně je model koně Přewalského, který je lehce sporný tělesnými proporcemi, ale obsahuje spoustu originálních prvků...

 

23. 10. 2014

Čtyři modely od Schleich zvyšují počet mojí sbírky... Pořídil jsem si fjordského hřebce z letošních novinek, z nichž opravdu není o co stát, ale tento model mi příjde ucházející a až na krátkou hlavu na něm nevidím nic tak hrozného. Je poměrně hezký. Další je hříbě shetlandského poníka, které je velmi roztomilé, ale to shetlandská hříbata jsou, takže i tenhle drobek si mě získal... Holštýnské ležící tele je opravdu moc pěkné a od loňska vyřazené, tak jsem využil příležitost :) No a poslední "novinkou" je krásný, dnes již vyřazený model jaka, kterého jsem si pořídil, abych upravil jeho barevný kabát a přemýšlím o tmavé variantě:) Původního, bílo-šedého už mám a tak jsem se rozhodl, že druhý bude mít černo-kaštanovou srst... tak uvidíme :)

 

24. 9. 2014

Dlouho sháněný a nyní již vyřazený percheron od značky PAPO je konečně v mé "stáji". Je to opravdu krásný model a myslím, že mnohem lepší, než ležící klisna. Díky sběratelce Michaele Fuchsové za výměnu :)

 

3. 9. 2014

U Bullylandu si hoodně vybírám, protože jejich figurky nejsou zrovna ty, které by svoji kvalitou, proporcemi a vzhledem vyhovovaly mému vkusu, ale čas od času se objeví opravdu zajímavý model... a tím je i novinka v podobě zubra evropského. Tato figurka je velmi povedená, měřítkem sedí k zubrovi od Schleich a celkově z ní mám velkou radost. A mimochodem... plave :D

 

16. 7. 2014

Tak se mi to konečně povedlo!!! Moji sbírku konečně obohatil nádherný, vyřazený a poměrně vzácný model BUVOLA KAFFERSKÉHO od Schleich z roku 1995. A nejen jeden, ale hned dva kousky, které jsou od sebe odlišné barevným řešením :) Jsem opravdu nadšený, že mám další fantastický africký úlovek :) YEEEEEY!

 

24. 5. 2014

Balíček od Ťupyho je doma a moji sbírku rozšířily 4 modely. Nejdříve pakůň a antilopa vraná od Safari Ltd., které shodou okolností už mám nyní duálně:) a taky nádherné dva modely od Collecty. Přímorožec šavlorohý je opravdu krásná figurka se všemi detaily (hlavně obličej, rohy a ocas) a jedinečná a nejspíš i jediná figurka malé pralesní antilopy Saoly. Saola je opravdu netypická pro svět figurek a já jsem nyní hrdým majitelem :)

 

2. 5. 2014

No... květen začal opravdu nádherně :) Clo vyřešeno a já jsem nyní hrdým majitelem pořádné dávky zvířat od SAFARI LTD. :) Fantastická značka!!!

 

28. 4. 2014

Nu... jakmile se mi podaří vytáhnout krabici z celního úřadu, tak moji sbírku obohatí modely od společnosti SAFARI LTD. v podobě 24! zvířat :) Jmenovitě se mými novými kousky z kolekce WILDLIFE SAFARI stanou: Bílý bizon, nosorožec dvourohý (černý), pekari páskovaný, hroch s mládětem, rodinka tygrů bengálských, antilopa vraná, pakůň žíhaný s teletem, mrož, jelen wapiti, tukan, ara zelenokřídlý, lev indický. Z kolekce velkých modelů WILDLIFE WONDERS to jsou: gepard, orangutan, lev a tygr ussurijský. Ze světa koní mi rozšíří moji stáj 4 kousky: tennesseeský mimochodník, islandský hřebec, klisna haflinga a irský cob.

 

16. 4. 2014

Konečně mohu říci, že mi z Indie přišla část restu a tak moji sbírku obohatily 4 krásné modely od Collecty. Fjordský hřebec je opravdu neuvěřitelně detailní stejně tak šedá verze Clydesdaleského koně. Brahmanský býk bez rohů a štětkoun africký jsou jen dalším důkazem toho, že Collecta je v současnosti opravdu na špici!!!

 

27. 3. 2014

Někdy vás neskutečně mile překvapí, když se vám ozve sběratel či sběratelka z jiného státu a jednoduše vás požádá o vaši adresu. O to více vás pak potěší, když vám jen tak pošle dárek v podobě 6ti!!! figurek žiraf :) Jistě chápete, že pro mě, jako milovníka žirafích figurek, to bylo doslova nebe... navíc, když to byly již dávno nedostupné modely od  HAUSSER ELASTOLIN / PFEIFFER, SCHLEICH a AAA :) Tímto tedy ještě jednou moc děkuji Yvette Friedl z Německa, za tento nádherný dárek :)

 

8. 3. 2014

Koně od Collecty jsou rozhodně to nejlepší,co je dnes na trhu. Troufnu si říci, že tyto modely z dílny Deborah McDermott, přeskočily svojí kvalitou i značku Breyer, která se na koně se všemi detaily specializuje... Tady v ČR jsou některé z těchto modelů těžko k sehnání, ale už se přece jen začalo blískat na lepší časy a tak léta nedostupný model černého fríského valacha, majestátně stojícího ve větru konečně dorazil i do českých obchodů. Není tedy divu, že se po něm jen zaprášilo, ale správný sběratel si musí umět počkat a případně i umět vyfouknout nějaký ten kousek před nosem jinému sběrateli, pokud nejde zabránit tomu, že po posledním kusu jde z opačného směru hned další zájemce... Takže i já už mám nyní ve sbírce tento NÁDHERNÝ model koně, kterému prostě nešlo odolat. Spolu s ním doplnila moji sbírku i krásná černá shirská klisna od stejné značky, která je rozhodně jedním z nejlepších modelů tohoto plemene. Třetím kouskem, který pošoupl moji sbírku na číslo 710 je malé hříbě oslíka od Schleich, který je jednou z mála novinek od Schleich, které letos  pomalu nestojí ani za řeč.

 

28. 2. 2014

Poslední únorový den byl velmi překvapivý a moji sbírku rozšířilo hned 8! kousků jako opožděný narozeninový dárek :)) Jmenovitě běžící pinto hřebec od Schleich, který byl bonusem z e-shopu KozelRozel (tento model nejspíš dostane nový kabát), dále modely od Collecty: Hyena žíhaná, rys, aligátor severoamerický, medvědice hnědá s mládětem, vzpínající se lipicán a shírské hříbě. CollectA produkuje opravdu úžasné modely!! Takže má sbírka překročila hranici 700 kusů :)

 

21. 2. 2014

... a zase o rok mladší :) Jediné co mi mírní bolest je, že tento den je většinou pro mě jako pro sběratele poměrně veselý :D Takže... nový a nádherný bizon od Schleich obohatil moji sbírku a to rovnou ve dvou kusech (někdy se to tak semele) :) :) Musím říci, že tak, jak mi novinky této značky příjdou poslední dobou hodně slabé, tak tento bizon se neskutečně povedl a je opravdu jeden z nejlepších :)

 

12. 2. 2014

Dnes do mojí sbírky přicestovaly dva nádherné modely od Collecty a jeden od Schleich. Dartmoorský pony, vraník je naprosto úžasný a detailní. Druhou figurkou je hříbě osla, které konečně doplní moji "rodinku" :) Třetí model je od značky Schleich a jedná se o novinku pro tento rok. Je to valach falabelly a je... celkem pěkný, jen mi na něm nesedí zbarvení a celkově ho starší model hravě strčí do kapsy.

 

15. 1. 2014

Osvětlení...

 

31. 12. 2013

V poslední den roku moji sbírku obohatila gorilí samice s mládětem od Schleich. Tento model je velice pěkný a propracovaný, ale nemohu se ubránit dojmu, že mládě na zádech matky je až příliš roztomilé, což může někdy i uškodit...

 

25. 12. 2013

... a ještě fenek od Collecty

 

24. 12. 2013

Ježíšek se letos opravdu překonal... Takže moji sbírku obohatili tito: Žirafí samec (nádherný model) s ležícím mládětěm od PAPO, tygřice se třemi koťaty od PAPO, mrož s mládětem, kapustňák s mládětem, anguský býk a clydesdaleský hřebec od COLLECTY a shirský hřebec od SCHLEICH :) :) :)

 

23. 12. 2013

předvánoční dárky jsou velmi příjemné a pokud je to dárek, který je výsledkem vašeho snažení, těší to o to víc... a tak moji sbírku obohatili dva nádherní býci GAURA od MOJO, kteří jsou cenou za můj podíl v jejich vánoční foto soutěži. Musím říci, že tento model, který pro Mojo vysochala Anna Dobrowolska-Oczko, je dechberoucí a doslova nádherný!! Všem dporučuji!!!

17. 11. 2013

Dnes byla moje sbírka obohacena o nového hrocha od Schleich. Tento model nebyl původně v plánu, ale dárky tohoto typu se rozhodně neodmítají :)

 

11. 11. 2013

Svátky jsou fajn... hlavně, když si na vás vzpomenou přátelé :)) A tak mám ve sbírce už i fellského poníka (hříbě) a kůzle se zvonečkem na krku od Schleich :) Jsou to opravdu roztomilé figurky :)

 

22.10. 2013

Dnes moji sbírku obohatili thed tři krásné figurky z dílny Collecty. Díky mému kamarádovi, tvůrci prehistorických savců, Robertu Maškovi, který mi sehnal tyto krásné figurky, které se konečně dostávají na český trh. Antilopa jelení a tapír středoamerický s mládětem :)

 

22. 8. 2013

Anna Dobrowolska-Oczko, má přítelkyně a fantastická sochařka pro značku MOJO, byla tak ochotná a vyměnila se mnou figurku žirafy od značky Collecta, která byla novinkou pro rok 2012. Je to nádherný model s úžasnými proporcemi. A konečně mám tuto krásnou žirafu ve své sbírce :)

 

18. 7. 2013

Stěhování - akce, které jsem se trochu obával, protože stěhovat takové množství zvířátek není, zcela upřímně, žádná prča :) A pokud si vezmu název této sekce "Co nového ve vitrině...", tak jdu přímo ke kořenu... Nová vitrína je tu. Číslo 4 sestavena a může se začít plnit, takže snad se trochu udělá prostor pro zbytek zvěře :)

po...

 

9. 7. 2013

Kamarád z Prahy našel venku tuto krasavici a zeptal se, jestli ji chci :) Tuto nádhernou figurku už sice ve své sbírce dávno mám, ale jedná se o nejlepší, nejpropracovanější a nejkrásnější model lvice, který na současném trhu existuje. Tak jsem samozřejmě souhlasil a doplnila tak moji skupinku lvů od značky Papo.

20. 4. 2013

Jelikož obchodní strategie značky Papo je tak zamotaná, že se v ní ani prase nevyzná, dostávají se sem novinky loňského roku až nyní... a tak až nyní mám konečně mládě krokodýla nilského, které je, stejně jako dospělý krokodýl, naprosto jedinečný svými detaily.

2. 4. 2013

...moji sbírku obohatila další raritní figurka, za kterou musím poděkovat Jardovi. Je to samice kamzíka běláka (mountain goat 14340) od značky Schleich, která je mezi sběrateli velice ceněná, protože byla na trhu pouhé dva roky (2005 - 2007) a je identická s kamzíkem od Safari Ltd., kteří od Schleich odkoupili formu. po dlouhých letech hledání je tak tato figurka součástí mé sbírky :)

9. 3. 2013

Podařilo se mi objevit hříbě hnědého percherona od značky Papo a další novinkou od Schleich je mládě lachtana.

 

1. 3. 2013

Do mé sbírky dorazili noví shirští koně (klisna a hříbě) od Schleich, kteří jsou novinkou pro rok 2013. Původní model klisny se mi nelíbil. Nejsem fanda copánků a růžových mašliček... stejně tak jejího vzhledu, který z ní dělal koníčka pro vílu a do klasické kolekce koní se mi prostě nehodila. Tak jsem se rozhodl ji trochu poupravit, dát jí nový kabát a odstranit vše, co z ní dělalo "pohádkového koníka". Posuďte sami, jestli jsem uspěl  https://dixieboy.rajce.idnes.cz/Schleich_shirska_klisna_-_predelavka_originalu_custom/


 

21. 2. 2013

Narozeniny jsou fajn možnost, jak rozšiřovat sbírku a mě se poštěstilo hned se čtyřmi figurkami od Schleich. První je medvídek koala (14303), který byl nahrazen letošní novinkou a už třetím rokem patří mezi vyřazené modely. Dalším je vyjící vlk (14626) z roku 2011 a nakonec dvě krásné novinky v odobě medvěda grizzlyho (14685), který je asi nejlepším současným medvědem na trhu a medvídě (14687), které je v novém provedení také úžasné!


9. 2. 2013

... rozhodl jsem se, že poněkud opravím moje vlastnoručně vytvořené zebry kvaggy, na které jsem použil nádherné modely zeber od Schleich. Problém byl v pruzích, protože podle dochovaných materiálů o tomto již vyhubeném druhu jihoafrické zebry, měly jejich pruhy spíše barvu sytě cihlově hnědou a já jim v původní verzi nechal pruhy černé... takže šly tyto modely pod štětec :) Takže už zbývá přemalovat jen hříbě a mám krásnou rodinku :) Zatím tedy jen hřebec s klisnou... a více fotek najdete ve fotogalerii v sekci vých přemalovaných figurek :)

30. 1. 2013

Tak jsem po delším čekání obdržel balíček s deseti figurkami od MojoFun, které jsem vyhrál za moji fotku "noční hyeny". Musím říci, že mi udělaly velkou radost i když místo laně jsem dostal koloucha... stane se :)

20. 1. 2013

Jelikož už jsou na našem trhu první novinky od Schleich, neodolal jsem a pořídil si tyto dva nádherné býky... Texasský longhorn (13721) je rozhodně propracovanější model, než předchozí a v současné době vyřazený, ale celkově se jedná o jen trochu poupravenou verzi. A fantastický španělský býk (13722), který jen dokazuje, že tuři patří mezi nejsilnější stránku značky Schleich.

12. 1. 2013

Tak první novinky od Schleich pro rok 2013 jsou už v mé sbírce... jsou to mláďata od hrocha a šimpanze. Obě tyto novinky jsou krásně detailní a určitě stojí za to si je pořídit. Dalšími přírůstky od Schleich jsou: rys, koza kamerunská a stojící surikata. Také se mi podařilo objevit hřebce buloňského koně (51004) od značky Papo z roku 2004, který byl vyřazen v roce 2007.

14. 12. 2012

Tak jsem konečně velmi hrdým majitelem pěti náááádherných antilop, které pro rok 2012 vytvořila CollectA. Díky Ťupymu a jeho laskavosti konečně můžu tyto nádherné kousky mít ve své sbírce. Voduška velká, Antilopa Derbyho, Pakůň běloocasý a samec se samicí Antilopy vrané jsou bezesporu jedny z nejlepších modelů, jaké jsem kdy viděl! Jakmile se trochu uklidním, budou určitě recenze :))

24. 11. 2012

S kamzíkem přichází do mé sbírky další koza a tentokrát je to kozel od Papo (51029), kterého jsem objevil v ostravském obchodě s knihami. Je krásně detailní, ale mám trochu problém s jeho určením... Máte-li někdo tušení jaký je český překlad pro označení "Billy goat", prosím dejte mi vědět :)

19. 11. 2012

Tak konečně se stal členem mé sbírky i nádherný kamzík bělák (247629 )značky Safari Ltd. Tato figurka je poměrně těžce k sehnání a díky Lanceovi z USA už ho konečně mám... Je veeelmi podobný tomu od Schleich a musím se přiznat, že jsem šťastný jako blecha...

14. 11. 2012

600!

Tak... ke svátku jsem dostal figurku, která zvýšila počet mých zvířat na krásných 600. Je to moc pěkný plameňák od Collecty (88207) s podstavcem v podobě rákosu. Ptactvo moc nesbírám, ale tenhle kousek se mi opravdu líbí! :)

13. 11. 2012

Nu... nejdříve pár restů. Už nějakou dobu byly v mojí sbírce, ale pořád jsem neměl náladu fotit a katalogizovat. A tak jsem se konečně odhodlal. Tady jsou tři nové modely od Schleich pro rok 2012. Roztomilá kůzlata kozy kamerunské (13716 a 13717) a jehně shropshirské ovce (13682). Včechny tyto modely jsou moc fajn a na to, jak jsou malé, mají krásné detaily :)

Na sběratelství je krásné to, že kdykoliv vám může do sbírky přiběhnout nový kousek, který sháníte třeba pár let. Ať už si jej koupíte nebo vyměníte, radost je to vždy stejná :) A mě se nyní podařilo udělat velice příjemný obchod s Lancem z USA. Takže můj pavián značky Schleich poputuje do států a moji sbírku obohatí krásný a nyní již poměrně raritní model kamzíka běláka od značky Safari Ltd :)) Nemohu se dočkat :)

3. 11. 2012

Má sbírka se rozrůstá o dva velice pěkné modely. Hříbě camarqueského koně (13712), který je novinkou pro rok 2012 a tak mám tuto koní rodinku kompletní :) Druhou figurkou je sající tele černostrakatého skotu (13615) z roku 2007. Obě figurky jsou od Schleich.

13. 10. 2012

Den, kdy se moje sbírka rozrostla o 6 kousků značky Papo. A ne jen tak ledajakých kousků... Svoje stádo koní jsem rozšířil o starý a již vyřazený model Shirského koně a k němu dokoupil ještě hnědou klisnu a černé hříbě Shirského koně.

Spolu s těmito koňmi jsem se stal velmi pyšným majitelem nových figurek pro rok 2012... Nádherného přímorožce jihiafrického (fantastický model, který je také poměrně dost velký a kterému jsem musel trochu vyrovnat rohy), dále sob polární (taky velký model, u nějž si budu muset trochu pohrát s jeho barevností) no a posledním je muflon, který se mezi figurkami na současném trhu zase tak často nevidí...

 

V pátek 5. 10. 2012 značka MOJO vyhlásila výsledky svojí fotosoutěže, která byla započata v létě. Soutěžící měli vytvořit diorama nebo vyfotit figurky Mojo (ale i jiných značek) co nejrealističtěji a musím se pochlubit, že jsem vyhrál v kategorii "Nejnápaditější fotky" se svými nočními fotkami. Cenou je mi 10 figurek od Mojo dle vlastního výběru :)

Takže již brzy se součástí mé sbírky stanou:

Fjord pony (387148)
Donkey (387063)
Clydasdale horse, black and white (387085)
Appaloosa stallion, chesnut (387150)
Quarter horse, buckskin (387121)
Moose (387023)
White tailed deer fawn (387037)
Sable antelope (387145)
Cape buffalo (387111)
Californian Sea Lion (387115)

 

19. 9. 2012

Září je opravdu velice plodné... až se sám divím :) Po dlooouhých letech se mi konečně podařilo doplnit svoji žirafí sbírku a oficiálně mohu říci, že 3 generace žirafích figurek od společnosti Schleich jsou úspěšně v mé sbírce. Dnes jsem vybalil fantastickou, 18 let starou figurku mláděte žirafy s katalogizačním číslem 14094 z roku 1994. Tato figurka není proporčně správně (žirafa je mimochodník, což tato figurka popírá), ale o to větší má svoje kouzlo.

A další figurkou je přímorožec jihoafrický, často označován jako oryx (pod číslem 14302). Tato figurka je také velmi raritní, protože byla na trhu pouze jeden rok 2002 - 2003. Model přímorožce jihoafrického je velmi oblíbený a ceněný mezi sběrateli, protože patří mezi první vlnu antilop, které Schleich vytvořil a není jich mnoho.

 

16. 9. 2012

Po opravdu dlouhém lovu a mnohačetných nájezdech na hračkárny po celé České republice, se mi podařilo dostat do své "stáje" Shirskou klisnu, která se pase, od společnosti Schleich. Tato figurka (s číslem 13605) mi unikala po mnoho let, protože už je od roku 2009 vyřazená z prodeje a nakonec jsem ji vyměnil s kamarádem Minheou, který je až z Rumunska :)) Někdy se hold zadaří :)

Další figurkou, kterou jsem si už regulérně pořídil v Olomouci je Pyrenejský medvěd os značky Papo, který je neskutečně detailní a jeho proporční přesnost je úžasná :)

 

7. 9. 2012

Tak jsem konečně dostal balíček, ve kterém na mě čekalo štěně psa hyenovitého od společnosti Safari Ltd. s číslem 239829, což je figurka, která je už dva roky vyřazená a tak mám celkem cenný kousek :) Je to opravdu velice pěkný model s pěkným a velmi realistickým zbarvením. Stejně tak jeho póza je moc pěkná.

Druhou figurkou je mládě nosorožce, která byla uvedena na trh v roce 1997 také společností Safari Ltd. a je velmi detailní! Pozice v kroku se mi moc líbí!!!

 

No... v současné době toho příliš není. Tohle je poměrně drahý koníček a tak si troufnu říci, že mých současných 564 kusů ve sbírce je zatím dostačujících. Poslední novinkou, která doplnila moji sbírku, byl pes hyenovitý od společnosti Mojo, což je poměrně mladá značka (druhým rok) zastoupená i na českém rthu a byl to dárek přímo od šéfa této společnosti Jamese Conollyho.

Ale hned jakmile bude něco nového, dozvíte se to :)

 

Diskusní téma: Co nového ve vitríně...

Datum: 19.04.2019

Vložil: Sberatel

Titulek: Clunozobec collecta

Dobrý den mám dotaz kde jste koupil clunozobce od collecty?Moc bych ho v mé sbírce privital. Děkuji za odpověď.

Datum: 18.06.2016

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Tahr

To je dobrá zpráva, že tento model je u nás k sehnání. Moc se na něho těším. Jinak jsem velmi rád, že si po dlouhé době něco napsal. Už jsem si říkal, jestli se Ti něco nestalo.

Datum: 28.08.2016

Vložil: MartinH

Titulek: Re: Tahr

:))) zatím ne... jen okurková sezóna :)

Datum: 04.03.2016

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: Rejnok

Máš dvě paryby - rejnoci, manty a žraloci jsou paryby. Mám jich ve sbírce několik. :-)

Datum: 28.07.2015

Vložil: Michal

Titulek: PAPO 2015

Ahoj Martin, spomínal si, že v ZOO Olomouc majú PAPO figúrky. Majú tam, prosím ťa, aj novinky 2015?

Datum: 05.08.2015

Vložil: MartinH

Titulek: Re: PAPO 2015

Ahoj Michale, novinky tam bohužel neměli. Spíše doprodej... Na novinky od Papo je nejlepší Zoo Praha .)

Datum: 05.08.2015

Vložil: Michal

Titulek: Re: Re: PAPO 2015

Ďakujem za info. BTW: Máš naozaj nádhernú zbierku zvierat. Ja mám tiež "zopár" Schleich, Papo a CollectA, no veľmi túžim po značke Safari. To je ale v našich končinách "impossible"... žiaľ... Ahoj

Datum: 06.05.2015

Vložil: Víťa (Safari pod Klíčem)

Titulek: K Papo a mravenečníkovi

Papo skutečně v obchodech příliš není. Já na něho chodím do pražské zoo, tam mívají i novější věci. V poslední době se mi tam podařilo sehnat lva, kobru a hrošici. Co je pro mě problém, je sněžný levhart a běluha, po těch skutečně stůňu.

Datum: 21.05.2015

Vložil: k.

Titulek: Re: K Papo a mravenečníkovi

Taky bych uvítala kdyby Papo bylo u nás víc nalezení. Spustu modelů jsem neměla možnost ani naživo vidět, natož koupit. Když už se někde objeví stojánek s Papem je tak nějak....chudý. Naštěstí už sněžného levharta mám, ale až z daleké Francie...

Datum: 08.03.2015

Vložil: Maty26 (zoo kontinentů)

Titulek: fotosoutěže

Kde se dá zjistit jaké další fotky byly v té fotosoutěži od Mojo? Také by mě zajímalo kde se dá zjistit jaké jsou fotosoutěže? Vím, že oproti třeba Tobě nemám šanci, ale jsem zvědavý, tak se prostě zeptat musím... :-D

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek