Vitríny

... které používám pro vystavení své sbírky jsou značky LIVARNO. Tato značka je určena výhradně pro obchodní síť LIDL a tyto vitríny jsou v období kolem Vánoc k dostání i v ČR.

Pokud by vás zajímaly rozměry vytrín, tak vězte, že na výšku mají 110 cm, na šířku 68 cm a šířka od zdi je 20 cm. To znamená, že se do ní figurky zvířat či jiné menší modely vlezou úplně bez problémů. Každá vitrína má 10 skeleněných polic, jejichž šířka se dá libovolně nastavovat podle potřeby a výšky modelů.

Jedna police má nosnost 1 kg a skleněná dvířka jsou na zámek. Imitace dřeva se vyrábí ve dvou barevných provedeních, světlejší březová a tmavší dubová. Cena jedné vitríny se pohybuje okolo 2 000 kč.

Pokud jsou dvířka dobře přimontována, tak je ve vitríně minimální prašnost a proto utírání prachu není nutné provádět tak často. Boční prosklené průhledy jsou velmi dobrý nápad a dodává to vitrínám pocit otevřenosti a možnosti prohlížení modelů ze všech stran.

V zádech vitríny jsou 4 otvory, kterými se dá přišroubovat ke zdi a zamezit tak převrácení či jinému pohybu. 

Sám vlastním 6 vitrín a nemohu si je vynachválit :)

 

PS. Jelikož už se mi stalo, že krabice s vitrínou NEOBSAHUJE manuál sestavení a jeden jsem měl, tak jsem naskenoval podrobný manuál pro ty, kteří by v budoucnu mohli řešit stejný problém, jak na to? Stačí když budete následovat tento odkaz na externí fotogalerii na Rajčeti :)

dixieboy.rajce.idnes.cz/Sberatelska_vitrina_zn._LIVARNO_-_manual

MartinH

 

Vitrína v krabici

 

Moje vitríny zaplněny modely :)

 

 

 

 

 

 

Otázky a odpovědi: Vitríny

Nebyly nalezeny žádné otázky.